Рафаел Надал също както останалите фаворити на "Уимбълдън" започна участието си в турнира с победа. Испанецът надви намиращия се в прекрасна форма словак Мартин Клижан с 4:6, 6:3, 6:3, 6:3.

Това е и негова юбилейна победа номер 700 в АТП тура, както и първи успех на този турнир от 2012 година насам. Във втория кръг испаецът ще срещне чеха Лукаш Росол, който стана причината за отпадането му във втория кръг на турнира преди две години.

Матадора ще има прекрасна възможност да си отмъсти.

Първият сет между испанеца и словака бе решен след един единствен пробив, който падна при 4:4 гейма, когато Рафа направи фатална двойна грешка за сета и го "подари" на опонента си.

Испанецът стигна до пробив за 4:2 във втория сет, като го задържа до края и това се оказа достатъчно, за да изравни сетовете.

Третият сет започна отново перфектно за Рафа и той поведе с 3:0 гейма след два пробива. Клижан веднага върна един от пробивите, но Надал го проби при 5:3 и така след два пробива аванс обърна резултата в сетовете.

Четвъртият заключителен сет започна отлично за Надал - пробив и 3:1 гейма аванс. Пробивът обаче бе върнат от словака, който обаче след това допусна отново да бъде пробит, а при финалния гейм пропусна да върне втори пробив и в крайна сметка неговият съперник стигна до своето.