Мария Шарапова успя да се класира за 1/8-финалите на силния турнир в Пекин, след като надви украинката Елина Свитолина с 6:2, 6:2.

Руската красавица владееше инициативата на корта по време на мача и заслужено стигна до комфортната победа.

Тя проби за 3:1 в първия сет, а след това стигна до още един пробив с който поведе в резултата с 5:1. След три изпуснати сетбола и пет спасени точки за пробив рускинята се пречупи и загуби подаването си, за да може нейната опонентка да намали изоставането си на 2:5.

Още в следващия гейм обаче Маша стигна до пробив и спечели сета.

Във втория сет Шарапова проби за 3:1 гейма, а след това веднага загуби подаването си. Тя обаче стигна до още два пробива и така спечели срещата.

Следващата и противничка ще се определи от мача между Флавия Пенета и Карла Суарес Наваро.

Голямата изненада бе отпадането на Агнешка Радванска, която бе елиминирана във втория кръг от италианката Роберта Винчи след 6:4. 6:4.