Австралийката Саманта Стоусър елиминира победителката на турнира в Пекин от 2010 година Каролине Возняцки (Дания) с 6:4, 7:6(9) в мач от втория кръг на тазгодишното издание на надпреварата.

Шестата в схемата Возняцки, която имаше само 6 загуби в последните си 31 мача, пропиля пет сетбола в тайбрека на втората част, в който допусна три двойни грешки и това в крайна сметка се оказа решаващо.

В същото време шампионката от Уимбълдън Петра Квитова победи без особени затруднения представителката на домакините Пън Шуай с 6:4, 6:2 в дъждовния ден в китайската столица. Така за място на четвъртфиналите чехкинята ще се изправи срещу бившата номер 1 в света Винъс Уилямс (САЩ).

"Всеки мач срещу Винъс е бил голяма битка от началото до края. Отново се срещаме рано, още в третия кръг, както и на Уимбълдън. Чувствам се добре на корта. Върнах си увереността след Откритото първенство на САЩ и резултатите ми отново са добри", коментира чехкинята, цитиранао от БТА.