Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова записа трета поредна загуба на Турнира на шампионките в зала "Арена Армеец" в София с награден фонд от 750 000 долара.

Цвети този път падна с 0:2 гейма 6:7(2), 1:6 от Карла Суарес Наваро за един час и 26 минути игра.

По този начин испанката продължава на полуфиналите на турнира заедно с германката Андреа Петкович, а Цвети и Доминика Цибулкова отпадат от надпреварата.

Днешната среща бе четвърта в съперничеството между Пиронкова и Наваро, като испанката има четири победи.

Карла завърши срещата без да отбележи асове и само с две двойни грешки. При Пиронкова директните точки от сервис бяха четири, с три двойни грешки, но и това не и помогна за победата.

Цвети определено има за какво да съжалява, тъй като в края на първата част пропусна два сетбола. Това се случи при резултат 6:5 за нея и сервис на Суарес Наваро.

В последствие се стигна до тайбрек, в който испанката поведе първоначално с 3:0 точки, след което затвори сета – 7:2 точки.

Интрига във втората част нямаше. Наваро взе инициативата и се наложи с изразителното 6:1 гейма.