Водачката в световната тенис-ранглиста Серrна Уилямс (САЩ) отстрани без проблеми 15-годишната тийнейджърка Катрин Катран Бейлис с 6:1, 6:1 и се присъедини към румънката Симона Халеп и италианката Флавия Пенета, които също минават в 4-ия кръг на турнира в Маями.

Уилямс, която е седемкратна победителка на този турнир, загуби едва 8 точки в 12-те си спечелени гейма. Младото момиче пък спечели едва по един свой сервис във всеки от геймовете, но остава една от най-сериозните млади надежди в този спорт, след като в предишния кръг елиминира 29-ата в схемата на турнира Зарина Диас (Казахстан).

Но родената през 1999-а година Бейлис ще помни дълго този ден, след като загуби мача само за 41 минути. Уилямс завърши втория сет с 21 уинъра и 5 от 5 възможности за пробив.

В следващия четвърти кръг номер 1 в схемата ще се изправи срещу рускинята Светлана Кузнезцова, която отстрани 13-ата Ангелик Кербер (Германия) с 6:3, 3:6, 6:3.

Италианката Пенета отстрани двукратната победителка в този турнир Виктория Азаренка (Беларус) със 7:6 (5), 7:6 (6). Така Пенета печели четвърта поредна победа над тази противничка.