Водачът в схемата Роджър Федерер се класира за финала на турнира по тенис на червени кортове в Истанбул (Турция) с награден фонд 494310 евро.

Федерер победи поставения под номер 8 Диего Шварцман (Аржентина) с 2:6, 6:2, 7:5 след 1:55 час игра.

Швейцарецът стартира колебливо и загуби категорично първия сет, но във втората част започна с ранен пробив и дръпна с 4:1, а след това отново проби в осмия гейм, за да изравни резултата.

В решаващия трети сет Федерер пропусна мачбол при 5:4 и сервис на съперника, а в 12-ия гейм той все пак стигна до пробив, с което и до победата.

В спора за трофея швейцарецът очаква победителя от мача между най-добрия български тенисист Григор Димитров и Пабло Куевас (Уругвай).