Защитаващата титлата си Мария Шарапова се класира за четвъртфиналите на силния турнир на червени кортове в испанската столица Мадрид с награден фонд 4,185 милиона евро.

Поставената под номер 3 Шарапова победи трудно французойката Каролин Гарсия с 6:2, 4:6, 7:5 след 2:34 часа игра.

Рускинята успя да реализира единствения пробив в решаващия трети сет в 11-ия гейм, а след това затвори мача при собствен сервис с 12-ия си ас.

Тя очаква победителката от срещата между Каролине Возняцки (Дания) и Агниешка Радванска (Полша).

Шампионката от 2011 година Петра Квитова също продължава напред. Тя допусна само осем непредизвикани грешки при убедителния си успех над рускинята Анастасия Павлюченкова с 6:1, 6:4.

На четвъртфиналите поставената под номер 4 Квитова ще срещне Ирина-Камелия Бегу (Румъния), която се справи с Барбора Стрицова (Чехия) с 6:4, 6:4.