Шампионката от Уимбълдън Петра Квитова се класира за третия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис. Четвъртата в схемата Квитова се наложи Силвия-Солер Еспиноса с 6:7(4), 6:4, 6:2.

Чехкинята, полуфиналистка от 2012 година, направи 54 непредизвикани грешки, но все пак успя да спечели мача, след като в третия сет даде само два гейма на съперничката си. В следващия кръг Квитова ще играе с победителката от мача между Ирина-Камелия Бегу (Румъния) и Бетани Матек-Сандс (САЩ).

Във втория кръг отпадна номер 5 в схемата Каролине Возняцки (Дания), която отстъпи пред Юлия Гьоргес (Германия) с 4:6, 6:7(4).

След 5:5 във втория сет Гьоргес направи пробив, но сервирайки за мача загуби подаването си. Все пак тя изигра много добър тайбрек и спечели със 7:4 точки. Возняцки отпада отново рано в турнира, след като миналата година не успя да преодолее първия кръг.

Финалистката от 2012 година Сара Ерани (Италия) победи Карина Витхьофт (Германия) с 6:4, 7:6(4). Номер 10 Андреа Петкович (Германия) надделя над Лурдес Домингес Лино (Испания) с 4:6, 6:4, 6:4.

В среща между две бивши шампионки в турнира Франческа Скиавоне (Италия) се наложи над 18-а поставена Светлана Кузнецова (Русия) с 6:7(11), 7:5, 10:8. Маратонският двубой продължи 3:50 часа.

Рускинята спечели титлата през 2009 година, а Скиавоне година по-късно. За Кузнецова това е най-ранното отпадане на "Ролан Гарос" от 2003 година, когато дебютира в турнира.

Кузнецова сервираше за мача четири пъти, но 34-годишната Скиавоне стигаше до пробив.

В третия сет на мача двете направиха общо 13 пробива, от тях девет поредни. Румънката Андреа Миту отстрани 12-а поставена Каролина Плишкова (Чехия) с 2:6, 7:6(5), 6:4.