Бившият номер 1 в света при мъжете Роджър Федерер се класира за 1/8-финалите на "Ролан Гарос", след като успя да победи без никакви проблеми босненеца Дамир Джумур след 6:4, 6:3, 6:2.

Последният стигна до победи над Маркос Багдатис и Михаил Южни, но се видя, че разликата между него и Маестрото е от земята до небето.

Мачът между двамата продължи точно час и половина, а следващият му противник ще се определи от мача между французина Гаел Монфис и уругваеца Пабло Куевас.

И двамата са специалисти на клей настилка и могат да му причинят сериозни проблеми.

В първия сет на своя мач Федерер стигна до един пробив в петия гейм, който се оказа достатъчен, за да вземе самия сет.

Във втория сет Маестрото поведе с 5:1, след като проби подаването на противника си в първия и петия гейм от частта, но след това Джумур върна един пробив в осмия гейм. В деветия гейм обаче бе отново пробит и така Маестрото се доближи на косъм до успеха, след като спечели и втория сет.

Третият сет бе най-лесен за швейцареца, който с пробиви в четвъртия и осмия гейм успя да го спечели убедително.

Играта на Федерер бе отлична, а съперникът му изобщо не бе за подценяване, тъй като Джумур е един от добрите млади играчи в тура и специалистите му предвещават доста добро бъдеще.