Олимпийският шампион Анди Мъри (Великобритания) се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис. Поставеният под номер 3 Мъри победи австралиеца Ник Кириос с 6:4, 6:2, 6:3 след почти два часа игра.

Британецът, полуфиналист през миналия сезон, взе първия сет с решаващ пробив за 4:3. Във втората част той взе пет поредни гейма, за да удвои аванса си в резултата, а в третия сет навакса ранно изоставане от 0:2 и постигна обрат, след като взе шест от следващите седем гейма.

Мъри пласира 12 аса и общо 47 печеливши удара и допусна само 19 непредизвикани грешки срещу 37 на съперника си. В спора за място на четвъртфиналите той очаква победителя от срещата между Давид Гофен (Белгия) и Жереми Шарди (Франция).

Деветият в схемата Марин Чилич (Хърватия) също продължава напред след успех над номер 23 Леонардо Майер (Аржентина) с 6:3, 6:2, 6:4 след малко повече от два часа на корта.

Чилич, шампион от Откритото първенство на САЩ, наниза 10 аса и завърши с 37 печеливши удара срещу едва 20 на противника си. Хърватинът ще срещне в четвъртия кръг победителя от двубоя между Давид Ферер (Испания) и Симоне Болели (Италия).