Тенисист №1 на България Григор Димитров удари Стийв Джонсън (САЩ) със 7:6 (8), 6:2, 7:6 (2) и се класира за третия кръг на "Уимбълдън".

Българинът е полуфиналист в турнира от миналия сезон. В първите сет двамата печелеха подаванията си, след което в тайбрека играта продължи да бъде равностойна.

След 8:8 Димитров взе следващите две точки и поведе в резултата след 51 минути игра.

Гришо изигра страхотна втора част, в която направи два пробива. Той записа аванс от 5:1, а в следващите два гейма двамата спечелиха подаванията си за 6:2.

В третия сет отново се игра без пробиви и се стигна до решителен тайбрек. В него номер 11 в света доминираше, поведе с 4:2 и затвори мача, след като взе следващите три точки.

Димитров завърши двубоя със 17 аса и 47 печеливши удара, а Джонсън наниза 13 аса.

В третия кръг хасковлията ще се изправи срещу №21 Ришар Гаске (Франция), който победи Кени Дьо Шепе (Франция) с 6:0, 6:3, 6:3.

Димитров има четири поражения в четири мача срещу Гаске. За последно той отстъпи с 4:6, 4:6 на турнира от сериите "Мастърс" в Рим през април 2013 година.

За достигането до тази фаза Димитров взема 90 точки за световната ранглиста, където е 11-и, както и 22 500 паунда от наградния фонд.