Шампионката от миналогодишното издание на "Уимбълдън" Петра Квитова бе детронирана в третия кръг на турнира, след като загуби от Йелена Янкович с 6:3, 5:7, 4:6.

Сръбкинята бе абсолютна аутсайдерка преди мача и логично загуби първия сет, след като мощната и противничка достигна до пробив в четвъртия гейм, а до края на частта двете си взимаха подаванията.

Във втория сет Квитова направи огромна крачка към успеха след пробив в третия гейм и затвърждаването му за 3:1 при геймовете, но сръбкинята не се предаде и изравни на 4:4 след пробив в осмия гейм.

След това тя достигна до нов пробив за 7:5 в последния гейм на частта и прати мача в трети сет, където достигна до решителния пробив в последния 10-и гейм и така продължава напред.

Бившата номер 1 в света ще срещне Агнешка Радванска в следващия кръг на турнира.