България постигна победа с 5:0 над Люксембург в мач от втория кръг в Група II за Купа Дейвис, неофициално световно отборно първенство за мъже.

В решителния последен мач Тихомир Грозданов спечели с 6:3, 5:7, 6:4 срещу Алекс Кнаф след около два часа игра.

Така България ще играе плейоф през септември за влизане в в група I срещу победитeля от мача между Унгария и Босна и Херцеговина. Резултатът в Шиофок е 2:2 победи преди последния сингъл между Петер Над и Томислав Бъркич.

Грозданов не даде особени шансове на съперника си и след пробиви в началото и в края на първия сет поведе в резултата.

Във втората част 17-годишният Кнаф, който записа дебют за националния тим на Люксембург, на два пъти повеждаше с пробив при 1:0 и 4:3, но Грозданов успяваше да изравни. Представителят на домакините проби за трети път при 6:5 и успя да затвори втората част при собствен сервис.

В решаващия трети сет Кнаф дръпна с 3:1, но с четири поредни гейма Грозданов обърна до 5:3 и сервираше за мача, но отново допусна пробив. Още в следващия гейм варненецът взе подаването на съперника си, а с това и мача.

Люксембург - България - 0:5

Алекс Кнаф - Тихомир Грозданов - 3:6, 7:5, 4:6
Уго Настаси - Димитър Кутровски - 4:6, 2:6