Рафаел Надал преодоля и второто си препятствие от турнира в Хамбург, Германия.

Бившият номер 1 в света успя да се разправи с младия чех Иржи Весели след 6:4, 7:6(2).

Мачът бе доста труден за Матадора и се наложи той да се поизпоти сериозно, докато надвие противника си.

Срещата продължи 2 часа и 13 минути.

Надал проби още в първия гейм на първия сет, но веднага последва рибрейк. Испанецът обаче проби втори пореден път, като го направи в третия гейм, а до края на частта двамата си взимаха подаванията.

Вторият сет бе изпъстрен с пробиви.

Първо Рафа стигна до такъв в първия гейм, но Весели моментално го върна. Последва нов пробив на Надал - този път в третия гейм. В осмия обаче и той бе върнат, а резултатът стана 4:4.

Весели се пропука и в деветия гейм, като загуби за трети път подаването си и се стигна до там, че Рафа трябваше да сервира за мача, но чехът спаси мачбол и върна пробива, като така докара сета до тайбрек.

В тайбрека Весели взе само две точки и така загуби срещата.

След тази победа Надал вече е на 1/4-финал и ще срещне уругваеца Пабло Куевас, който се справи с Йержи Янович в трисетов мач.