Първата голяма изненада при мъжете на стартиралия днес US Open вече е факт.

Миналогодишният финалист на турнира Кеи Нишикори отпадна шокиращо още в първия кръг след загуба от ексцентричния французин Беноа Пер с 4:6, 6:3, 6:4, 6:7(6), 4:6.

Намиращият се на 41-ото място в световната ранглиста французин напомни за себе си след доста слабо представяне през последните две години.

Това е и негова първа победа над японеца от три мача помежду им.

Първият сет бе решен след един единствен пробив в третия гейм, а Нишикори пропиля три шанса да върне веднага пробива още в следващия гейм.

След това логичното се случи и японецът обърна резултата в сетовете, след като с пробив в шестия гейм взе втория сет, а в третия осъществи също един единствен пробив - този път в седмия гейм.

Четвъртият сет бе много оспорван и нямаше нито един шанс за пробив пред двамата в него, а в тайбрека Кеи взе предимство от 3:0 точки, като удържа аванса си до 5:2 точки.

Последва обаче срив в играта на японеца и Пер спечели тайбрека с 8:6 точки, след като спаси и два мачбола.

В заключителния пети сет франузинът проби в петия гейм и така спечели.