Водачът в световната ранглиста и шампион от 2011 година Новак Джокович (Сърбия) се класира за третия кръг на Откритото първенство на САЩ по тенис.

Джокович победи 52-ия в световната ранглиста Андреас Хайдер Маурер (Австрия) с 6:4, 6:1, 6:2 за 91 минути. Сърбинът нямаше никакви проблеми в двубоя, в който спечели 14 от последните 17 гейма.  "Играх наистина добре", коментира Джокович след мача. Това беше негова 29 поредна победа във втория кръг на турнир от Големия шлем. Джокович ще играе в третия кръг с Андреас Сепи (Италия), който отстрани Теймураз Габашвили (Русия) с 3:6, 6:3, 7:6(3), 6:1.

Защитаващият титлата си от миналата година Марин Чилич (Хърватия) също продължава напред в турнира след успех над Евгени Донской (Русия) с 6:2, 6:3, 7:5 за 1:54 час. Номер 9 в схемата Чилич наниза 19 аса срещу Донской, който е 139-и в света. "Този корт е много специален за мен, връща ме към невероятни спомени. Тренирал съм цял живот, за да спечеля титла от Големия шлем, а сега съм в позиция да я защитавам", каза 26-годишният хърватин.

Бившият номер 1 и двукратен шампион от 2010 и 2031 година Рафаел Надал (Испания) надделя над Диего Шварцман (Аржентина) със 7:6(5), 6:3, 7:5 за 2:41 часа и се класира за третия кръг. Испанецът направи шест пробива в двубоя и допусна три. Двамата завършиха с по 40 непредизвикани грешки. Надал, който има 14 титли от Големия шлем, изоставаше с 3:5 в тайбрека на първия сет, но спечели последните четири точки в него.  "Да вземе първата част беше много, много важно", каза испанецът след мача. Следващият съперник на Надал е Фабио Фонини (Италия), който победи Пабло Куевас (Уругвай) с 6:3, 6:4, 6:4.

Седмият поставен Давид Ферер (Испания) отстрани Филип Крайнович (Сърбия) със 7:5, 7:5, 7:6(4). Номер 10 Милош Раонич (Канада) се наложи над Фернандо Вердаско (Испания) с 6:2, 6:4, 6:7(5), 7:6(1).