Осмият в схемата на US Open Рафаел Надал за първи път от десет години няма да завърши сезона с поне една титла от Големия шлем.

Надал сензационно отпадна в Ню Йорк след поражение от италианеца Фабио Фонини с 6:3, 6:4, 4:6, 3:6, 4:6, въпреки че водеше с два сета и 3:1 гейма в третия.

Испанецът беше спечелил 22 от последните си 23 мача на"Флашинг Медоус", където достигна до титлата през 2010 и 2013 година, игра финал през 2011 година, а през 2012 и 2014 не участва заради контузии.

Фонини пък за първи път достигна до четвъртия кръг, където ще се изправи срещу друг испанец Фелисиано Лопес (Испания), който се справи с поставения под номер 10 Милош Раонич (Канада) с 6:2, 7:6(4), 6:3.

Водачът в световната ранглиста Новак Джокович (Сърбия) и защитаващият титлата си Марин Чилич (Хърватия) се класираха за четвъртия кръг на Откритото първенство на САЩ по тенис.

Двукратният шампион Рафаел Надал (Испания) пък за първи път в кариерата си пропиля аванс от два сета в турнирите от големия шлем и отпадна.

Джокович елиминира италианеца Андреас Сепи с 6:3, 7:5, 7:5 в най-трудния си мач в надпреварата досега.

В двубоя за място на четвъртфиналите сърбинът ще срещне Роберто Баутиста Агут (Испания), който отстрани Давид Гофен (Белгия) с 2:6, 5:7, 6:3, 3:1 и отказване на 14-ия в схемата Гофен заради травма.

Миналогодишният шампион Чилич се измъчи срещу Михаил Кукушкин (Казахстан), но все пак стигна до успеха с 6:7(5), 7:6(1), 6:3, 6:7(3), 6:1 след повече от четири часа игра.

Кукушкин, който във втория кръг елиминира най-добрия български тенисист в пет сета, този път нямаше сили и не успя да се противопостави на съперника с в решителните моменти в края на срещата.

Двукратният полуфиналист и седми в схемата Давид Ферер (Испания) загуби в третия кръг от французина Жереми Шарди с 6:7(6), 6:4, 3:6, 1:6.

Шарди, който също записа най-доброто си представяне в Ню Йорк, очаква мача си от четвъртия кръг срещу шампиона Чилич.