Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова отпадна в първия кръг на турнира на твърди кортове в зала за купата на Кремъл в руската столица Москва с награден фонд 768 хиляди долара.

Пловдивчанката загуби от вицешампионката от миналия сезон и номер 7 в схемата Ирина-Камелия Бегу (Румъния) с 6:1, 6:7(2), 2:6 за 2:05 часа. Двете си размениха по пет пробива в двубоя.

Пиронкова започна отлично мача и след като поведе с 5:0 взе първата част с 6:1 след 25 минути игра. Във втория сет българката имаше преднина от 5:3, след което направи пробив за 6:5 и сервираше за победата. Тя обаче загуби подаването си, а в тайбрека отстъпи с 2:7 точки.

В решителната трета част Бегу постигна два пробива, за да поведе с 4:0, след което без проблеми приключи мача при 6:2. Пиронкова заработи 6846 долара от наградния фонд и 1 точка за световната ранглиста.

25-годишната Бегу постигна втора победа в четири мача срещу българката. 52-ата в световната ранглиста пловдивчанка не успя да вземе реванш за загубата си от румънката в предишния мач помежду им на четвъртфиналите именно на надпреварата в руската столица с 1:6, 6:3, 6:2 през 2104 година.