Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна във втория кръг на първия за годината турнир от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс (САЩ) с награден фонд 7 милиона долара.

Поставеният под номер 23 Димитров, който почиваше в първия кръг, допусна поражение от 18-годишния германец Александър Зверев с 4:6, 6:3, 5:7 след 2:20 часа игра. 24-годишният хасковлия загуби първия сет след единствен пробив в петия гейм.

В началото на втората част българинът спаси четири възможности за пробив на съперника си, а след това спечели 10-минутен оспорван гейм, в който Зверев сервираше, за да поведе с 3:1. Димитров запази преднината си до края на втората част, за да изравни резултата.

В третия сет хасковлията проби рано, а при 2:0 и сервис на съперника той стигна до аванс от 40:0, но не се възползва. Зверев върна пробива за 3:3, след което двамата печелеха лесно подаванията си.

При 5:6 Димитров допусна изоставане от 15:40 при собствен сервис, отрази първия мачбол, но при втория прати топката в мрежата, а 29-ата му непредизвикана грешка се оказа решаваща.

58-ият в света Зверев пласира 13 аса и общо 31 печеливши удари срещу 21 на българина. Димитров напусна надпреварата с 19530 долара и 10 точки за световната ранглиста, в която заема 26-ото място в момента.