Четирикратният шампион Рафаел Надал се класира за третия кръг на турнира на червени кортове от сериите "Мастърс" в испанската столица Мадрид с награден фонд с награден фонд 5,72 милиона евро.

Испанецът победи в първия си мач от надпреварата Андрей Кузнецов (Русия) с 6:3, 6:3 за 78 минути.

Надал, който миналата година загуби на финала от Анди Мъри, направи ранен пробив в първия сет. Той поведе с 3:0 и до края удържа аванса си.

Във втората част испанецът спечели четири поредни гейма, а с това и двубоя.

В спор за място на четвъртфиналите Надал ще играе с победителя от мача между Сам Куери (САЩ) и Люка Пуйе (Франция).

Аржентинецът Хуан Мартин Дел Потро победи 14-ия поставен Доминик Тийм (Австрия) със 7:6(5), 6:3 за 1:44 час и се класира за втория кръг.

Дел Потро спечели първия сет след тайбрек, а във втория поведе с 3:0 и до края нямаше проблеми.

Следващият съперник на аржентинеца е Джак Сок (САЩ), който отстрани Беноа Пер (Франция) с 2:6, 6:2, 7:6(5).

Германецът Филип Колшрайбер, който в неделя спечели турнира в Мюнхен, отпадна в първия кръг след загуба от Пабло Куевас (Уругвай) с 3:6, 6:3, 6:7(5).

Куевас излиза в следващия си мач срещу номер 13 Гаел Монфис (Франция), който надделя над Кевин Андерсън (Южна Африка) с 6:4, 6:1 за 68 минути.