Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна безславно още на старта на силния турнир от сериите Мастърс в Рим, губейки с 1:6, 4:6 от германската надежда Александър Зверев.

Срещата започна с разменени партии, но Зверев успя да постигне първи пробив в четвъртия гейм, за да повтори упражнението малко по-късно. Не след дълго 19-годишният талант спечели подаването си и затвори убедително първия сет.

Във втория сет хасковлията игра доста по-добре, печелейки първия гейм, но още при следващото си подаване беше пробит. В седмия гейм Димитров беше близо до пропукване, но все пак удържа сервиса си, за да пробие за 4:4 малко след това.

За съжаление още при следващото си подаване българинът допусна пореден пробив и Саша Зверев го довърши минути по-късно, за да подпечата победата си. В следващия кръг младокът излиза срещу живата легенда Роджър Федерер.

Това е второ поредно поражение за Димитров от този противник след загубата му в Индиън Уелс. Тогава най-добрият ни тенисист загуби в три сета.