Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова изравни резултата в сетовете срещу Агниешка Радванска (Полша), но двубоят между двете от четвъртия кръг на Откритото първенство на Франция отново беше прекратен заради дъжд.

Срещата започна в неделя вечерта, но при 6:2, 3:0 за поставената под номер 2 Радванска и сервис на Пиронкова беше прекратена заради настъпила тъмнина.

В понеделник всички мачове бяха отменени заради дъжд и така двубоят между двете беше пренасрочен отново за днес пообяд.

Двете излязоха на корта с около час закъснение заради валеж в Париж, а след подновяването на играта 28-годишната пловдивчанка доминираше изцяло на корта и след серия от шест поредни гейма взе втория сет с 6:3 и изравни резултата.

След края на втората част дъждът се засили и съдийката Мариана Алвеш реши да прекрати мача.