Защитаващият титлата си от предишните две години Новак Джокович (Сърбия) се класира за третия кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

Поставеният под номер 1 Джокович се наложи над французина Адриан Манарино с 6:4, 6:3, 7:6(5) след малко повече от два часа игра, за да запише 16-а поредна победа на "Уимбълдън" и общо 30-и последователен успех в турнирите от Големия шлем.

Двубоят започна равностойно, но след 4:4 сърбинът взе пет поредни гейма, с което спечели първия сет и поведе с 3:0 по пътя си към успеха и във втората част.

В третия сет Джокович проби за 4:3, а при 5:4 сервираше за мача, но допусна първи и единствен пробив на подаването си, с което Манарино изравни. Така се стигна до тайрек, в който шампионът показа класата си и все пак стигна до успеха.

Сърбинът допусна 21 непредизвикани грешки, 2 пъти по-малко от съперника си, което се оказа решаващо.

Джокович се стреми към четвърта титла на "Уимбълдън".

Дъждът в Лондон продължава да вали, а срещи се играят единствено на Централния корт, който е със спуснат покрив.