Новак Джокович се класира за петия си финал в турнирите от сериите "Мастърс 1000" през 2016-а. В Торонто той победи Гаел Монфис с 6:3, 6:2 за малко над час на корта.

В първия сет Джокович проби два пъти и спечели с 6:3 за 37 минути на корта. Той бе подпомогнат и от слабата игра на Монфис, който записа едва два печеливши удара при 13 непредизвикани грешки. На всичкото отгоре французинът пласира едва 43% първи сервис и стана лесна плячка на световния №1.

След почивката Новак проби още при първото сервиране на французина. Монфис го постави под сериозно напрежение в четвъртия гейм, но така и не стигна до изравняване на резултата. До края Новак нямаше никакви други затруднения.

В мача за титлата той ще спори с Кей Нишикори. Двамата вече спориха за титлата от "Мастърс" турнир през сезона - в Маями Ноле спечели битката. Джокера надигра Нишикори още в Мелбърн, Мадрид и Рим, а цялостно има аванс в преките им битки от 9:2.

Финалът ще бъде тази вечер от 23,00 часа българско време.