Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова се класира за втория кръг на Откритото първенство по на САЩ.

Пиронкова започна с убедителна победа с 6:1, 6:2 срещу участващата с "уайлд кард" французойка Виржини Разано.

28-годишната пловдивчанка допусна пробив на старта на мача срещу 166-ата в света Разано, но след това взе 11 поредни гейма по пътя си към успеха за 75 минути.

Така българката, осминафиналистка на "Флашинг Медоус" през 2012 година, заработи 77188 долара и 70 точки за световната ранглиста , в която в момента заема 71-ата позиция.

Във втория кръг Пиронкова ще срещне поставената под номер 13 Йохана Конта (Великобритания), която елиминира представителката на домакините Бетани Матек-Сандс с 6:3, 6:3.

25-годишната Конта е 14-а в класацията на УТА. Родената в Сидни 180-сантиметрова британка има една титла, която спечели в Станфорд през миналия месец. Тя е заработила малко над 2 милиона долара от наградни фондове като професионалистка.