Германката Анджелик Кербер постигна победа в първия си мач като номер 1 в световната ранглиста.

Кербер победи Кристина Младенович (Франция) с 6:7(4), 6:1, 6:4 за 2:16 часа и се класира за третия кръг на силния турнир по тенис в китайския град Ухан с награден фонд 2.6 милиона долара.

Кербер стана номер 1 в света на 12 септември, след като ден преди това спечели титлата от Откритото първенство на САЩ. Тя измести от върха на ранглистата американката Серина Уилямс.

28-годишната германка загуби първия сет след тайбрек, но взе следващите два при успеха си над Младенович.

"Младенович игра много добре днес, особено в първия сет. Първият мач е винаги труден. Но аз съм щастлива, че се върнах в Китай и спечелих", коментира германката.

Кербер ще играе в спор за място на четвъртфиналите срещу двукратната шампионка от "Уимбълдън" Петра Квитова, която елиминира Елина Свитолина (Украйна) с 6:3, 6:1.

Защитаващата титлата си Винъс Уилямс (САЩ) направи седем пробива при победата над Юлия Путинцева (Казахстан) с 6:3, 6:2 за 71 минути.

Следващата съперничка на Уилямс е деветата поставена Светлана Кузнецова (Русия), която спечели срещу Медисън Бренгъл (САЩ) с 6:0, 6:4.

Номер 3 в схемата Агниешка Радванска от Полша взе осем от последните девет гейма при победата си срещу Екатерина Макарова (Русия) с 6:4, 6:1.

В други срещи от втория кръг осмата поставена Медисън Кийс (САЩ) надделя над Каролин Гарсия (Франция) с 6:3, 6:4, Ярослава Шведова (Казахстан) отстрани номер 13 Роберта Винчи (Италия) със 7:5, 6:2, а номер 11 Джоана Конта (Великобритания) елиминира Шуай Чжан (Китай) с 6:3, 6:3.

Датчанката Каролине Возняцки победи Катерина Синякова (Чехия) с 6:4, 6:4, а номер 10 Доминика Цибулкова (Словакия) спечели срещу Лаура Зийгемунд (Германия) с 2:6, 6:3, 6:4.