Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира на твърди кортове в китайския град Чънду с награден фонд 947735 долара.

Димитров, който е поставен под номер 3 в основната схема, победи в първия си мач от надпреварата сърбина Душан Лайович със 7:6(1), 6:4 за 90 минути.

В първия сет се игра без пробиви, но Димитров беше категоричен в тайбрека и след 7:1 поведе в резултата.

Българинът взе подаването на съперника си в първия гейм на втората част, което му беше достатъчно, за да спечели мача.

Димитров заработи 45 точки за световната ранглиста и 24200 долара. В спор за място на полуфиналите българинът ще играе срещу победителя от мача между Диего Шварцман (Аржентина) и номер 8 Паоло Лоренци (Италия).

Турнирът в Чънду е първи за 25-годишния хасковлия след Откритото първенство на САЩ, в което той достигна до осминафиналите в началото на месеца.