Най-добрият български тенисист Григор Димитров играе срещу Вашек Поспишил (Канада) в двубой от втория кръг на турнира в Шанхай.

За съжаление първият сет отиде в актива на канадеца - 7:5. Гришо започна слабо и изостана с пробив за 0:3, но набързо навакса, постигна рибрейк и изравни резултата. В деветия и 11-ия гейм той имаше леко предимство, но не осъществи пробив, за да допусне такъв в 12-ия гейм.

До момента двамата са мерили сили три пъти, като неизменно победата е била за хасковлията, който дори нямаше загубен сет срещу този опонент. Димитров се наложи с 6:2, 6:2 в Маями и 7:6(4), 7:6 (5) в Синсинати. Третият им мач е от 2014 в Базел, когато гаджето на Никол Шерцингер спечели също с 6:2, 6:2.

Ако постигне победа днес, в третия кръг Гришо ще мери сили с най-добрия тенисист през последните години - световния №1 Новак Джокович.

Срещата между Димитров и Поспишил можете да гледате ТУК.