Трикратният шампион Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Шанхай (Китай) с награден фонд 5,45 милиона долара.

Сърбинът, който е водач в схемата и шампион от миналата година, победи канадския квалификант Вашек Поспишил с 6:4, 6:4 за 80 минути.

Джокович взе първите четири гейма в мача и без проблеми приключи първата част.

Във втория сет сърбинът взе подаването на съперника за 4:3, което се оказа решаващо за крайния успех.

Поспишил отстрани първата ракета на България Григор Димитров във втория кръг.

За Джокович това беше втори мач след загубения финал на Откритото първенство на САЩ от Стан Вавринка и четвърта поредна победа над Поспишил.

На четвъртфиналите сърбинът ще играе срещу квалификанта Миша Зверев (Германия), който елиминира Марсел Гранойерс (Испания) с 6:7(4), 6:4, 6:1 за 2:08 часа.

Американецът Джак Сок отстрани номер 5 в схемата Милош Раонич (Канада) с 0:6, 6:4, 7:6(8) за 1:53 час.

Миналогодишният финалист Жо-Вилфрид Цонга от Франция постигна труден успех срещу 19-годишния Александър Зверев (Германия) с 6:7(4), 6:2, 7:5 за 2:26 часа.

Цонга наниза 11 аса и направи 5 пробива.