Роджър Федерер се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис, след като победи лесно в три сета с 6:2, 6:4, 6:4 срещу Томаш Бердих (Чехия).

Швейцарецът, поставен под номер 17, не остави никакъв шанс за своя дългогодишен опонент и го победи за само 90 минути на "Род Лейвър Арина". Чехът, който е 10-ти в схемата, не достигна до нито една точка за пробив в двубоя.

Федерер, който записа 40 печеливш удара в срещата, има 17 победи в общо 23-те си мача срещу Бердих. 35-годишният швейцарски тенисист проби за 3:2 в първата част, а във втория и в третия сет спечели подаването на своя съперник още в първия гейм.

В четвъртия кръг в Мелбърн 17-кратният шампион от турнирите от "Големия шлем" Роджър Федерер ще играе срещу петия поставен Кей Нишикори (Япония), който по-рано днес също победи в три сета с 6:4, 6:4, 6:4 срещу словака Лукаш Лацко.

До момента Федерер има четири победи в общо шест двубоя срещу 27-годишния Нишикори.