Представителката на домакините Тимеа Бабош спечели турнира по тенис в унгарската столица Будапеща с награден фонд 250 хиляди долара.

Тя победи на финала втората в схемата Луцие Шафаржова (Чехия) с 6:7(4), 6:4, 6:3 след 2:17 часа игра.

Така тя заслужи втора титла в кариерата си на сингъл и първа след пет години, когато триумфира за първи път в Монтерей (Мексико).

23-годишната унгарка, която е 33-та в света, пропиля аванс от 4:2 гейма в първия сет, който в последствие стигна до тайбрек. В него Шафаржова дръпна с 5:1 точки, за да поведе в резултата.

Бабош проби на старта на втората част и запази преднината си до края му, с което изравни резултата.

Тя направи серия от четири поредни гейма в решаващия трети сет и при 5:2 сервираше за мача, но допусна пробив. Още в следващия гейм, обаче, Бабош отново взе подаването на чехкинята, за да триумфира.