Роджър Федерер надви Рафаел Надал с 6:3, 6:4 в "Класиката" и по този начин триумфира в турнира от сериите "Mастърс 1000" в Маями. Маестрото бе неудържим на корта и не даде никакви шансове на Матадора да му се противопостави.

Това е четвърта поредна победа за него над испанеца и трета през 2017 година, след като Маестрото го победи и на финала на Откритото първенство на Австралия, както и в Индиън Уелс.

За първи път в историята швейцарецът има четири поредни успеха над испанеца, а три от тях бяха на финали.  И двата сета бяха решени от по един пробив. В първия сет Фед Експрес проби за 5:3, а след това си взе подаването и затвори частта в своя полза.

Във втория сет пък Маестрото проби за 5:4 и след това също си взе гейма и така затвори и самия мач.  Това бе 37-и сблъсък между двамата, а предимството на Рафа е 23 победи и 14 загуби.

Интересно е да се припомни, че съперничеството между двамата се роди именно в Маями преди 13 години.