Ветеранът Фернандо Вердаско победи изненадващо поставения под номер 9 в схемата Александър Зверев с 6:4, 3:6, 6:4, 6:2 и изхвърли германеца от откритото първенство по тенис на Франция.

Мачът от първия кръг започна в понеделник и беше прекратен с решение на двамата тенисисти и съдията, защото в Париж се свечеряваше. 33-годишният испанец Вердаско, който е специалист на клей, спечели последните два сета във вторник, след като няколко часа по-рано Зверев беше изравнил и привидно бе поел контрол над мача.

20-годишният германец, който има три титли до момента през годината, обаче не намери отговор на силовия тенис на своя съперник. Испанецът проби два пъти Зверев във втория сет и направи същото в четвъртия, за чийто край спечели подаването на германеца още от първото разиграване за мача.

Следващият съперник на Вердаско е французинът Пиер-Юг Ербер, който надви с 6:4, 7:6(5), 6:4 американеца Джаред Доналдсън.