Григор Димитров се класира за третия кръг на "Ролан Гарос", след като победи испанеца Томи Робредо с 6:3, 6:4, 7:5.

Това бе и първа победа на клей за хасковлията срещу този противник, както и втори успех от общо пет изиграни мача.

Благодарение на победата българинът си уреди мач с победителя от двойката Таро Даниел - Пабло Кареньо Буста.

Като цяло нашенецът тотално превъзхождаше своя испански противник и заслужено стигна до успеха.

В първия сет всичко се реши в четвъртия гейм, в който нашенецът проби, а до края на частта двамата си взимаха подаванията.

Вторият сет също се реши от един пробив в полза на хасковлията.

Този път той стигна до пробива си в петия гейм и благодарение на това увеличи аванса си в сетовете на два в своя полза.

Третият сет бе най-равностойният и в третия гейм Григор пропиля два шанса да пробие.

При 5:5 нашенецът достигна до точка за пробив с цената на скрит мачбол. След непредизвикана грешка на испанеца нашенецът поведе с пробив и 6:5 в геймовете.

Последва спечелване на гейма и победа за нашето момче.

С тази победа Димитров изравни най-доброто си постижение в турнира, след като стигна до третия кръг и през 2013 година.