Шампионът от 2014 година Григор Димитров се класира за втория кръг на турнира по тенис на трева в лондонския "Куин'с Клъб" с награден фонд 1,966 милиона евро.

Поставеният под номер 6 българин разгроми Райън Харисън (САЩ) с 6:3, 6:1 само за 54 минути и постигна първи успех за сезона на зелени кортове.

Димитров пласира 6 аса и спечели 32 от разиграните 40 точки при негов сервис в двубоя, като не даде нито една възможност за пробив на съперника.

Той поведе с 4:1 по пътя си към успеха в първия сет, а във втората част реализира ранен пробив и до края даде още само гейм на американеца.

Така 26-годишният хасковлия си осигури 25780 евро и 45 точки за световната ранглиста, в която заема 11-ото място.

За място на четвъртфиналите той ще играе срещу победителя от двубоя между квалификанта Жулиен Бенето (Франция) и получилия "уайлд кард" представител на домакините Джеймс Уорд.