Двукратната шампионка от Уимбълдън Виктория Азаренка (Беларус) отпадна на турнира по тенис в Майорка още във втория кръг. Хърватката Ана Конжу се възползва от липсата на практика у Азаренка и я победи с 6:1, 6:3. Азаренка е изиграла едва четири мача след като роди детето си.

"Знам, че Азаренка точно се е върнала на корта, но срещу нея винаги е много трудно. Тя си остава един от най-добрите играчи в света, заяви хърватката, която спечели за 71 минути и отива на своя пети четвъртфинал през сезона.

Бившата шампионка от Беларус пък не успя да спечели и точка в първите два гейма в мача, а допусна два пробива във втория сет, което предреши изхода от двубоя.

Италианката Роберта Винчи отстрани на същия етап Кирстен Флипкенс (Белгия) с 6:4, 5:7, 6:2, а Юлия Гьоргес (Германия) победи точно за час Анастасия Павлюченкова с 6:1, 6:2.