Кралят на клея Рафаел Надал постигна очаквано лесна победа във втория кръг на третия за годината турнир от Големия шлем – Уимбълдън.

Поставеният под №4 в основната схема испанец отвя американеца Доналд Йънг с 6:4, 6:2, 7:5 на централния корт след малко повече от 2 часа игра.

Матадора направи пробив още в първия гейм и спечели първия сет след само 38 минути игра. Вторият сет се разви по подобен начин, в която испанецът осъществи два пробива.

Йънг проби Надал в началото на третия сет, който се оказа и най-интересният за наблюдаване в срещата. Рафа обърна резултата след пробив за 4:3, а в решителния момент проби отново и затвори мача.

Следващият противник на испанеца е №30 в схемата Карен Хачанов от Русия. Той победи бразилеца Тиаго Монтейро с 3:6, 7:6(5), 7:6(3), 7:5.