Роджър Федерер спря Григор Димитров на 1/8-финалите на Уимбълдън, след като го победи по категоричен начин с 6:4, 6:2, 6:4.

Маестрото като цяло напълно надигра нашия тенисист, като Григор бе равностоен с него единствено в първите геймове на първия сет.

Това бе шести официален мач между двамата и шеста победа за швейцарския ветеран.

Следващият противник на опитния тенисист ще бъде Александър Зверев или Милош Раонич.

Като цяло първият сет бе решен след един единствен пробив в деветия гейм, а загубата в него напълно съкруши родния тенисист.

Това си пролича от играта му във втория сет и нашенецът сдаде на два пъти подаването си - в петия и седмия гейм.

Третият сет започна обнадеждаващо, но всичкo за Григор приключи в петия гейм, когато след поредица от грешки неговият противник поведе с пробив, а след това без проблеми довърши българина.

Нашето момче успя да върне пробива и да изравни за 4:4, но след това отново бе пробит и в крайна сметка неговият противник стигна до крайния успех.