Слоън Стивънс успя да спечели американския финал на US Open, след като победи изявената фаворитка в мача между двете Мадисън Кийс след 6-3, 6-0.

83-ата в световната ранглиста по този начин вдигна трофея от "Големия шлем" и опроверга всички тези хора, които я бяха отписали за големия тенис.

Както е известно, преди 2-3 години американката бе сочена за наследничка на Серина, но кариерата и не вървеше особено добре, а освен това преди известно време страдаше от тежка травма.

Сега обаче тя демонстрира страхотно израстване и с прекрасен тенис успя да обезличи своята сънародничка, като я победи за 1 час и 3 минути.

В първия сет Слоън проби в петия и деветия гейм, а във втория достигна до три пробива - във втория, четвъртия и шестия гейм.

Освен това не допуснат противничката и да я пробие нито веднъж.

Не може да не се отбележи, че Кийс бе адски колеблива и направи десетки непредизвикани грешки, а освен това играта и бе твърде предвидима.