Сесил Каратанчева започна успешно участието си на турнира по тенис за жени в Лас Вегас, щата Невада, след като победи с 6:4, 6:4 представителката на домакините Ашли Крейцър. Следващата съперничка на третата българска ракета е американката Софи Чан, която победи с 6:3, 2:6, 6:2 сънародничката си Франческа Ди Лоренцо.

Каратанчева спечели четири пробива срещу Крейцър и допусна само един, затваряйки мача след час и 27 минути на корта. Българката обаче направи шест двойни грешки в мача и се наложи да защитава четири пъти подаването си срещу 18-годишната американка.

Ако победи Софи Чан по-късно днес, Каратанчева най-вероятно ще се изправи срещу водачката в схемата Луиза Чирико. Американката играе срещу французойката Шеразад Рейш в мач от втория кръг на турнира в Лас Вегас, който е с награден фонд 60 хиляди щатски долара.

В другия поток е и Елица Костова, която в ранен мач от турнира се наложи категорично над белгийката Ан Софи Месташ с 6:2, 6:2 за 94 минути.