Българките Сесил Каратанчева и Елица Костова се класираха за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в Лас Вегас (САЩ) с награден фонд 60 хиляди долара.

Поставената под номер 7 Каратанчева победи представителката на домакините Софи Ченг с 6:1, 7:5.

Софиянката спечели категорично първия сет, а във втората част навакса изоставане от 0:5 и със серия от седем поредни гейма стигна до успеха след 93 минути игра.

Осмата в схемата Костова пък елиминира Чие-Ю Су (Тайван) с 6:3, 6:1 за 71 минути, след като взе осем от последните девет гейма в мача.

Двете българки заработиха по 1520 долара и по 15 точки за световната ранглиста.

За място на полуфиналите Каратанчева ще играе срещу поставената под номер 1 Луиза Чирико (Италия), а Костова ще срещне американската квалификантка Мария Матийс.