Водачът в световната ранглиста Рафаел Надал (Испания) започна убедително участието си в турнира от сериите "Мастърс" в Шанхай с награден фонд 5,9 милиона долара.

Надал разгроми във втория кръг Джаред Доналдсън (САЩ) с 6:2, 6:1 за само 54 минути и записа 13-а поредна победа.

31-годишният испанец се стреми към първа титла в Шанхай в кариерата си. Той е финалист в надпреварата през 2009 година.

Поставеният под номер 1 направи серия от седем поредни гейма, за да вземе първия сет и да поведе с 3:0 във втория, по пътя си към успеха.

Това беше 61-а победа за испанеца в 70 мача през сезона, в който той вече има шест титли, включително и две от Големия шлем на "Ролан Гарос" и на Откритото първенство на САЩ.

За място на четвъртфиналите Надал ще се изправи срещу италианеца Фабио Фонини, срещу когото има само три загуби в 12 срещи.