Григор Димитров се изложи срещу Хуан Мартин Дел Потро и загуби на финала в Стокхолм.

Аржентинецът демонстрира много качествен тенис и след 6-4, 6-2 успя да защити трофея си и да спечели турнира за втора поредна година.

По този начин аржентинецът си го върна на хасковлията за последните две загуби между двамата и постигна шестата си победа над българина в преките двубои.

Мачът между двамата продължи 1 час и 25 минути, а родната тенис звезда бе безидеен на корта.

В първия сет аржентинецът го проби в петия гейм и си задържа подаването до самия край на сета.

Във втория сет пробивите бяха два и паднаха в третия и седмия гейм.

Като цяло това бе доста разочароващ мач на Григор с оглед на формата в която се намира в момента.

Все пак утешителното е, че нашенецът ще играе на финалния "Мастърс" в английската столица Лондон.