Рафаел Надал ще бъде начело в световната ранглиста по тенис в края на годината. Това стана ясно след победата на испанеца със 7:5, 6:3 срещу Чон Хен (Южна Корея) в среща от втория кръг на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Париж с награден фонд над 4.5 милиона евро.

31-годишният Надал, който никога не е печелил турнира във френската столица, завършва сезона като номер 1 за четвърти път след 2008, 2010 и 2013 година.

Испанският тенисист допусна два пробива в първата част, но спечели началния удар на корееца три пъти, за да поведе в резултата, наваксвайки изоставането си в геймовете.

Във втория сет Рафаел Надал поведе с 5:3 с нов пробив, след което сервира успешно за спечелване на мача, продължил точно 111 минути.

В третия кръг турнира в Париж испанецът ще се изправи срещу уругваеца Пабло Куевас, победил номер 15 в схемата Алберт Рамос (Испания) в три сета с 6:7 (5), 7:6 (1), 6:2.