Легендата в тенира Роджър Федерер постигна нова победа на финалите на АТП в Лондон, след като се справи с Александър Зверев със 7-6 (6), 5-7 и 6-1 в оспорван сблъсък.

Така Маестрото се класира за 14-и път от 15 участия за полуфиналите на надпреварата, която е печелил 6 пъти. Победата му означаваше отпадане за Марин Чилич, като Зверев и Джак Сок ще определят втория полуфиналист.

Успехът на швейцареца не дойде никак лесно, но той все пак взе 12-ия си пореден триумф. Той навакса пасив от 0:4 в тайбрека на първия сет, за да го спечели с 8:6, но във втория Зверев стигна до решителен пробив и изравни.

В третата част Федерер бе неудържим, като проби на 3 пъти подаването на съперника и така затвори мача за 2 часа и 12 минути. Той вече води с 3-2 в мачовете срещу талантливия младок.

„Много съм щастлив. Групата е трудна, така че да спечеля два мача е прекрасно“ заяви Федерер, който спечели 82% от точките си при вкаран първи сервис и реализира 4 пробива в сервиса на съперника.