Григор Димитров прегази и испанеца Пабло Кареньо Буста с 6-1, 6-1 в Група "Пийт Сампрас" от финалния "Мастърс" турнир в английската столица Лондон.

По този начин той спечели още 200 точки към актива си и преминава групата с пълен актив от 3 победи след 3 изиграни мача и само един загубен сет на сметката си.

Това бе пети мач между двамата и трета победа за хасковлията на ниво ATP.

Надмощието на българина бе абсолютно и той проби на два пъти в първия сет - във втория и четвъртия гейм, като доминираше изцяло на корта.

Вторият сет също започна феноменално за нашенеца и той достигна до пробив още в първия гейм от него, а след това неговият противник си взе медицинска пауза, за да може да го погледне физиотерпевт.

Последваха лесни геймове за българина, който проби отново в третия и седмия, за да си завоюва успеха.

Утре нашенецът ще се изправи срещу американеца Джак Сок на 1/2-финалите в турнира.