Тотнъм постигна сравнително лесна победа с 3:1 над един от кандидатите за изпадане от Висшата лига през този сезон - Уигън Атлетик.
Двата отбора се изправиха един срещу друг на стадиона на лондончани "Уайт Харт Лейн", а момчетата на Хари Реднап демонстрираха доста добра игра в срещата.
Опитният специалист реши да даде шанс за изява на Нико Кранчар, който преди известно време се оплака, че не получава достатъчно възможности да играе редовно.
Нападението на домакините пък бе водено от Емануел Адебайор, който бе подпомаган от Рафаел ван дер Варт, докато Джърмейн Дефоу изненадващо бе извън групата.
Двубоят като цяло започна по страхотен начин за "Шпорите", които поведоха в резултата след попадение на Гарет Бейл в 29-ата минута на срещата.
Уелсецът си пое топката по много добър начин след едно центриране, след което с удар от въздуха не остави шансове на противниковия вратар да реагира.
След първото попадение в мача натискът на "Шпорите" чувствително се засили и само пет минути по-късно хърватският плеймейкър на столичани Лука Модрич удвои преднината на своя тим.
При 2:0 изглеждаше, че интригата в сблъсъка вече е в историята, но все пак в 64-ата минута Бейл се разписа още веднъж, като подсигури победата на тима си. По този начин той на 100 процента подсигури победата на отбора си.
И второто попадение на уелския национал бе хубаво, като първото. Той бе намерен на добра позиция от Беноа Асу-Екото и с безпощадан и тежък удар реализира за 3:0.
Десет минути преди края на двубоя все пак гостите стигнаха до почетно попадение, което бе дело на Макартър.
Той прехвърли от малък ъгъл Брад Фридел и прати топката в мрежата му. След този успех Тотнъм е 3-и във Висшата лига с актив от 59 точки, като тимът е само на 5 пункта от Манчестър Сити.
Уигън Атлетик пък заема 20-ата позиция в английския шампионат.
Не може да не се отбележи, че в сутрешната английска преса се говореше, че след този мач Уго Родайега преминава на "Уайт Харт Лейн".
Неговото акостиране в лондонския клуб обаче се провали в последния момент.







Премиерът Желязков: Няма данни за по-високи цени заради еврото
Гъвкавост и комфорт – как да поддържаме ставите здрави всеки ден
Опашки за риба на Женския пазар в София преди Никулден (СНИМКИ)
Велосипедист загина край омуртагското село Плъстина
Макрон: Единството между Европа и САЩ за Украйна е жизненоважно
Желязков успокоява плевенчани: Няма да има воден режим през лятото на 2026 г.
Надеждност на пътя – как да изберете правилните носачи за своя автомобил
Audi готви още една изненада
Политик предложи премахване на червения светофар и знаците на пътя
Малка кола на старо с автоматик – ето 4 сигурни предложения
Lexus LFA се завърна като... електромобил
Какво да очакваме от SENSHI 29? Прогнози, фаворити, изненади?
Нидерландска школа, бразилско майсторство и италиански стил на SENSHI 29
Спортен лекар: Контузията на окото на Том Аспинал може да го извади от игра за дълго
Абделазиз: Камару Усман е „най-трудната битка“ за Ислям Махачев
По-устойчиви доставки на лекарства: Съветът на ЕС подкрепи новия регламент за критичните медикаменти
Минимално инвазивна естетика - с нарастваща тенденция
Жълт кантарион – действие и приложение и лекарствени взаимодействия
Гастропареза след вирусна инфекция
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар