Челси успя да спечели с 3:0 срещу Тотнъм в лондонското дерби от 14-ия кръг на Висшата лига, което се игра на "Стамфорд Бридж".

Така "Сините" продължиха с успешното си преставяне срещу "Шпорите" на свой терен във Висшата лига.

Отборът на домакините вече 28 поредни мача няма загуба срещу Спърс на свой терен.

Дрогба пък напомни за най-добрите си дни, след като асистира на Азар за първия гол в 19-ата минута, а три минути след това вкара втория. Реми оформи крайния резултат в 73-ата минута. Африканецът получи шанс за титулярно място, след като Диего Коста бе наказан за този мач заради натрупани жълти картони.

Не може да не се отбележи, че Спърс започна мача далеч по-активно и дори нацели греда през първите минути, но след първия гол играта на "Шпорите" не бе същата.

След този мач Челси събра 36 точки в актива си и запази дистанцията от 6 пункта пред втория Манчестър Сити.

Срещата започна с доста добро темпо, като първото по-интересно положение бе за Тотнъм в 5-ата минута.

Вертонген засече с глава центриране от фланга, но ударът му не намери очертанията на вратата.

"Шпорите" продължиха да бъдат по-активни в срещата и в 7-ата минута Кейн бе на косъм от гола, но ударът му с глава от наказателното поле срещна гредата точно при сглобката.

Страхотната игра на Спърс продължи и в 12-ата минута Кейн се възползва след грешка на Кейхил и му отне топката. Младият нападател задържа добре топката и навлезе в наказателното поле, а след това потърси далечния ъгъл, но топката излезе встрани вратата.

Челси създаде първата си добра атака в 17-ата минута. Фабрегас отправи удар от границата на наказателното поле, който бе слаб, но все пак имаше точност в него.

Две минути след това все пак Азар даде аванс на домакините от Челси.

Белгиецът направи страхотна двойна комбинация с Дрогба, след което с много тежък удар в близкия ъгъл от няколко метра матира Лорис.

В 22-ата минута Дрогба удвои аванса на "Сините" и изпрати Тотнъм в нокаут.

Всичко започна след грешка на Лорис, който прати топката право в краката на Азар. Белгиецът подаде към Оскар, който изведе Дрогба зад защитата и голмайсторът със силен удар от близка дистанция не сгреши.

Гостуващият отбор пробва да натисне съперника си през следващите минути в търсенето на гол, но не успяваше да покаже играта си от началото.

В 33-ата минута Мейсън отправи мощен удар от границата на наказателното поле, но Куртоа улови без особени проблеми топката.

Ламела бе изведен сам срещу вратаря в 40-ата минута, но Куртоа изби удара му от близка дистанция. В ситуацията обаче имаше и засада, така че нямаше да бъде зачетено евентуално попадение на Спърс.

Минута след това Вилян стреля от дъгата по земя, но Лорис без проблеми улови удара му.

В 44-ата минута Кейхил отправи воле от наказателното поле, но ударът му бе блокиран от противников играч.

В самия край на полувремето и Вилян отправи удар, но отново стражът на Спърс се намеси добре.

След почивката двата тима започнаха доста активно и създадоха няколко добри атаки през първите минути на втората част.

В 50-ата минута Фабрегас загуби топката и Кейн пое кълбото, след което подаде към Ленън в наказателното поле, но последният се засуети и топката бе избита от краката му.

Опасните положения през следващите минути обаче липсваха.

В 60-ата минута Азар пробва нещо между удар и центриране, като топката достигна до Дрогба, който обаче не успя да я засече и в крайна сметка домакините спечелиха само корнер.

Две минути след това Вертонген засече с глава центриране от корнер на близката греда, но ударът му бе неточен.

В 65-ата минута Дрогба отправи слаб удар в близкия ъгъл от наказателното поле, но Лорис без проблем спаси.

Постепенно обаче темпото на игра се успокои и през следващите минути на терена не се случи нищо интересно.

В 73-ата минута Реми направи преднината на домакините класическа. Французинът получи страхотен пас зад отбраната от Аспиликуета, след което изпревари Вертонген и го финтира елегантно, а ударът му в далечния ъгъл на Лорис матира стража на Спърс.

Няколко минути след това Челси имаше още един шанс. Оскар бе намерен около наказателното поле, но ударът му мина покрай вратата.

До края срещата просто се доиграваше и резултатът се запази.

ЧЕЛСИ - ТОТНЪМ 3:0