Тотнъм подеби с 3:2 Суонзи в голова фиеста играна на "Уайт Харт Лейн".

Точни за "шпорите" бяха Насер Чадли (7), 2:1 Райън Мейсън (51) и 3:1 Андрос Таунзенд (60), попаденията за гостите бяха дело на Сунг Юенг Ки (20) и Гилфи Сигурдсон (89).

Лондончани доминираха през по-голямата част от мача, надиграха футболистите на Суонзи и заслужено си взеха победата.

Със спечелените три точки Тотнъм твърдо е в зона Лига Европа, като все още има отлични шансове за Топ 4.

Гостите от своя страна твърде късно решиха да търсят нещо от тази среща и лочично загубиха, което ги остави в средата на класирането.

Срещата на "Уайт Харт Лейн" започна много здраво, като още в началото гостите можеха да вкарат. Тогава  Уейн Раутлидж се озова сам срещу Уго Лорис, но правилно бе отсъдена засада.

Отговорът на Тотнъм бе мигновен и "шпорите" успяха да отбележат в 7-ата минута. Тогава Насер Чадли бе най-съобразителен и опъна мрежата на гостите за 1:0.

Малко по-късно играта за дълго бе спряна, тъй като се оказваше медицинска помощ на Бафетимби Гомис, който в последствие бе изнесен на насилка и заменен.

В 17-ата минута Кристиан Ериксен напредна през центъра и стреля силно от дъгата на наказателното поле, но Лукаш Фабиански показа класа и спаси.

Три минути по-късно гостите успяха да изравнят, след като Сунг Юенг Ки преодоля Уго Лорис и опъна мрежата му за 1:1. "Шпорите" реагираха веднага и създадоха страхотно положение, но Райън Мейсън пропусна.

В 25-ата минути Джонджо Шелви се озова сам срещу Уго Лорис, но бе маркирана засада. Постепенно домакините взеха инициативата и натиснаха сериозно гостите в собдствената им половина.

След половин час игра Андрос Таунзенд се освободи от защитата на Суонзи и стреля по диагонала, но неточно. Седем минути по-късно Кристиан Ериксен направи фалцов удар, но топката срещна тялото на играч на Суонзи.

В 41-ата минута Набил Бенталеб изстреля страховита тупалка от дъгата на пеналта, но топката профуча над вратата. До края на полувремето "шпорите" натиснаха, но така и не създадоха сериозно голово положение.

Второто полувреме започна с гол за Тотнъм. В 51-ата минута "шпорите" сътвориха многоходова атака, при която Кристиан Ериксен намери хитро Райън Мейсън, който нахлу мощно в наказателното поле и със свиреп шут опъна мрежата на гостите за 2:1.

Веднага след това домакините можеха да забият и трети гол, но Кристиан Ериксен пропусна. След час игра "шпорите" сътвориха уникална контра, при която Андрос Таунзенд се пусна отляво, направи за смях защитата на гостите, след което с великолепен удар вкара за 3:1.

Три минути по-късно гостите стигнаха до страхотно положение, но Джонджо Шелви се засуети и бе блокиран.

В следващите минути темпото на игра падна, като действията се развиваха основно в средата на терена, без каквито и да било голови положения пред една от двете врати.

Така се стигна до 89-ата минута, когато Суонзи стигна до втори гол. Тогава гостите заформиха контра отляво, при която Джеферсон Монтеро центрира отлично в наказателното поле на Тотнъм, където от воле Гилфи Сигурдсон опъна мрежата на Уго Лорис за 3:2.

До края гостите не успяха да създадат сериозно положение и така Тотнъм си взе победата.

Тотнъм - Суонзи 3:2

1:0 Насер Чадли (7)
1:1 Сунг Юенг Ки (20)
2:1 Райън Мейсън (51)
3:1 Андрос Таунзенд (60)
3:2  Гилфи Сигурдсон  (89)

Тотнъм: Уго Лорис, Кайл Уолкър, Ерик Дайър, Ян Вертонген, Дани Роуз, Набил Бенталеб, Райън Мейсън, Андрос Таунзенд, Кристиан Ериксен, Насер Чадли, Хари Кейн

Суонзи: Лукаш Фабиански, Кайл Ноутън, Федерико Фернандес, Ашли Уилямс, Нийл Тейлър, Сунг Юенг Ки, Джак Корк, Гилфи Сигурдсон, Джонджо Шелви, Уейн Раутлидж, Бафетимби Гомис