Тотнъм се класира за четвъртфиналите в турнира за купата на Футболната асоциация в Англия. С три гола на Хари Кейн "шпорите" победиха с 3:0 като гости срещу своя столичен противник Фулъм, който в момента играе във втора дивизия.

След четвърт час игра английският национал Кейн се разписа с удар отблизо след центриране отдясно на Кристиан Ериксен.

След почивката превъзходството на гостите продължи и те достигнаха до нови две попадения. В 51-ата минута Кейн отново беше точен във вратата на "белите" след пас на датчанина Ериксен.

В 73-ата минута Хари Кейн беше изведен сам зад защитата от Деле Али и с техничен удар преодоля вратаря Маркус Бетинели с техничен удар.

Фулъм е воден от бившия старши треньор на българския Левски - Славиша Йоканович.

По-късно в неделя носителят на купата на Англия за 2016 година Манчестър Юнайтед гостува на втородивизионния Блякбърн.